top of page
Vyhledat
  • cernajana

RYCHLÉ ŘEŠENÍ A NÁVOD aneb nula je vždycky nula

Málokdo jsme ochotní zavázat se k něčemu, co může trvat déle, byť to může být zdravější a nést trvalejší výsledky.


Většina z nás hledáme něco RYCHLE - rychlá řešení, (typu včera bylo pozdě), rychlou změnu, návod k okamžité „opravě“, úpravě, změně…


Jenže: dlouhodobé výsledky většinou nepřinášejí „rychlé“ návody, ale malé a důsledné každodenní změny.


Zaujal mě výpočet, co může způsobit pidi změna prováděná soustavně dlouhodobě vs. tomu, kdy neudělám nic. ((ať už protože se mi nechce nebo mi to připadá nicotné ve srovnání s tím, co řeším nebo nebo….)


No schválně. Jak to na vás působí?Fascinující, co říkáte? S jakýmkoliv malým zvýšením hodnoty vidíme obrovskou změnu ve výsledku! Konečně něco smysluplného. Sami můžeme rovnici ovlivňovat směrem, kterým chceme – i když – nula je vždycky nula.


Jak často se nám fakt něco nechce a sami si tam stavíme bariéry, proč ne.


Technika malých téměř nesmylných kroků zvaná Kaizen (viz článek), nám toto pomáhá překonávat, protože přeci nemusím zrovna napsat knížku, ale můžu do ruky vzít pero. Nemusím zaběhnout maraton, ale můžu si obout tenisky. Nemusím zhubnout 60 kg, ale můžu vynechat jednu složku či hodinu atd. atd.atd.


Když se řídím uvedenou rovnicí a každý den bez ohledu na počasí, svoji náladu či spíš ne-náladu, svoje chtění, vnější okolnosti, nastavení mojí polovičky, mého zdraví… a dosaďte si sami…, udělám něco úplně malého bezvýznamného ve směru mé energie (cíli, snu, přání, představě, touze, chtění či jak to nazveme), tak přidávám do svého života trvalou hodnotu. To malé, zanedbatelné, chvályhodné.


Ano, je to o trpělivost, důslednosti, odhodlání a není to pro každého.


Je to pro ty, co hledají náskok, ale nechtějí se spokojit pouze s rychlými řešeními a návody.


49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

留言


bottom of page