top of page
Vyhledat
  • cernajana

TALENTY | dítě | máma

Aktualizováno: 11. 1. 2023

Dítě přišlo do naší náruče už vybavené tím, co potřebuje ke šťastnému a radostnému životu.

Ale naším často nevědomým podmiňováním na ně v životě pomalu přidáváme další a další vrstvy, které mu nemusí zrovna sloužit – vysoká očekávání, nároky, odměny vs. tresty, stud, srovnávání, odsuzování, odebírání lásky a náklonnosti, když něčím není, něco neudělá nebo naopak udělá…, nedostatek emocionální svobody…


Je možné to zastavit.


Je možné přestat projektovat své vlastní hodnoty a očekávání a podívat se na talenty a dary - sebe i svého dítěte. A pak mu vytvořit bezpečné prostředí, kde se může vyvíjet a kde je respektováno jeho přirozené nastavení a odlišnosti.


* Jaké by to bylo získat pro sebe a pro své dítě celoživotní nástroj, který umí přispět od narození, přes batolecí období, období dospívání až do dospělosti?

* Jak objevit cestu k „jasnosti“, kdy jsme lépe schopni porozumět jeho (i své) skutečné podstatě?

Jako rodiče můžeme dětem ukázat, jak proplouvat životem sebe-vědomě a s lehkostí. A také si můžeme uvědomit, co všechno mu bylo dáno do genetického jádra a co naopak stojí za to vědomě změnit či ovlivnit.


Umožněme mu vyrůstat v prostředí, kde se cítí naprosto milováno a přijímáno jak vámi rodiči, tak i sebou samým. Dovolme „mu“ být sám/sama sebou. Dovolte sobě být sama sebou.


Rozbor talentů, darů a poslání dítěte.

Poznámka: do věku cca 12-15 let je rozbor určen rodičům dítěte včetně konkrétních doporučení , jak dítě co nejlépe podpořit v jeho autentické cestě. Od cca 15 let je rozbor adresován dítěti napřímo.Jak na Rozbor darů a potenciálu svého dítěte reagují maminky?


*** Dobrý večer, dnes jsem konečně v klidu dočetla rozbor, který jste nám poslala na naši roční dcerku. Chtěla bych Vám moc poděkovat, úplně mě to dojímalo. Všechno si tak nějak sedlo a zapadlo a dost mi to potvrdilo mé pocity a postřehy, které na ní už teď pozoruji. Dokument je skvělou inspirací a těším se, že si ho přečtu několikrát za nějaký čas. Dost se v tom promítaly i mé pocity a jak se snažím přistupovat ke svému životu. Jak si zůstat věrná a dělat věci v souladu se svojí vnitřní pravdou. Není to ale jednoduché, dobře vím, co nechci, ale co opravdu ale opravdu chci, není jednoduché definovat. Tak se snažím hledat a pozorovat a poslouchat své vnitřní já. Mnoho věcí mi opravdu skvěle zapadlo. Její reakce na hudbu, na své prostředí, na jídlo a to je zatím velmi malinká. Budu dělat maximum, abych jí dopřála v životě najít svůj osobní příběh. Ještě jednou moc děkuji, krásný večer. Barča


*** Tak jo, brečím...ale znovu Ti musím opakovat: JSI ÚŽASNÁ!!! Tím, že dceru vnímám jinak než sebe, je pro mě jednodušší rozpoznat, že ač je to k nevíře, všechno sedí. Vystihla jsi ji tak neuvěřitelně přesně. Je to, jako bys ji znala. Často jsem se musela i smát, jídlo, že má chodit bosa ...nebydlíš ty s námi? Kde jsi k tak úžasnému talentu přišla? Už chápu nadšení všech co znám, kteří si od tebe talenty nechali zpracovat. Přidávám se k nim. A jsem moc ráda, že jsem tě oslovila. Vděčnost za tebe. Je nádherné, jak mi do života přichází tolik báječných bytostí...Děkuji. Věrka


*** opět jste mi až vyrazila dech a to jsem četla teprve část. Jako malý se nám syn jevil jako hodně společenský, kamarádil se hned s každým. Zlomem byla základní škola a díky stěhování ( 5x nový kolektiv) …. /velmi osobní věci/ ..... jsem moc vděčná za to, že jsem Vás poznala a mohla požádat o ty rozbory. P.

*** Môj mladší syn, robili ste mu na jar rozbor .... priznal sa po čase, že to bola jedna z najväčších vecí, ktorá ho potešila,....( "že nie je tak blbý a nemožný, ako sa cíti a ...ako z neho robia neschopného debila")..... čítal si ho študoval a čudoval sa ... Dnes už sa drží svojho kormidla a neberie reči hlupákov a ani sa s nimi nestretáva a prestal sa trápiť). J.


*** Děkuji za rozbor pro mě a mého manžela. Nejvíc cenný ale pro mě je rozbor dcerky. Už tím, jak se mnou „mluvila“ v těhotenství, mi hodně ukázala. Celou dobu jsme se poznávaly a teď se těším, jak ji provedeme dál... Váš rozbor mi pomohl důvěřovat tomu, jak mi intuice říkala, že k ní mám přistupovat.
62 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page