top of page
Vyhledat
  • cernajana

VÝZVA JEDINEČNOSTI

Aktualizováno: 8. 1. 2022

7 dní objevování, 7 dní pojmenovávání, 7 dní odvahy, 7 dní uvědomování, 7 dní sdílení, 7 dní zranitelnosti a 7 vylosovaných jedinečných žen.


 

Včera jsme zakončili Výzvu jedinečnosti, kdy každá z nás (ano, odvahu našly zatím jen ženy) odkrývala, v čem se cítí být jedinečná, co je schopná uznat a sdílet dál.


A že to nebylo místy vůbec jednoduché, by možná potvrdila většina. Proto hluboký respekt pro každou, která udělala první krok a otevřela svou zranitelnost alespoň jedním uvědoměním, o které se podělila.


A co o výzvě prohlásily ty, které vydržely až do konce a nepodlehly hlasu vnitřního kritika či našeptávače („vždyť nic jedinečného v sobě nemáš“; „co by si o mě řekli ostatní“; „na takovou hloupost nemám čas“ atd. atd. atd.)?


· Krásných 7 dní, kdy jsme si mohly díky tobě přemýšlet nad sebou, vyjádřit svou jedinečnost, dodat si vzájemně více odvahy a síly. Díky.


· Děkuju za možnost a výzvu připomenout si svou jedinečnost a být Vám nablízku Vždycky jste byla mým vzorem a inspirací . Bylo mi ctí. Ať se nám všem daří a nebojíme se svou jedinečnost projevovat a nabízet světu.


Jsem Ti moc a moc vděčná, že jsi mě na tuhle cestu sebepoznávání a sebehodnoty přivedla a ukázala, jak po ní jít. Děkuji.


· Děkuji za tuhle výzvu, nutí mě přemýšlet sama o sobě.· Děkuji za tvé výzvy nahlas a ještě veřejně uznat to, co jsem dříve schovávala sama před sebou.


· Díky, za tuto nádhernou výzvu, znovu jsem se dostala do povznášející povzbuzující energie a vděčnosti. Objímám.


· Jak mooc mi pomáhá tato výzva si vše uvědomit .

· Takže děkuji za tuto výzvu a všem ostatním, krásným ženám, za spoustu skvělých inspirací.


· Člověk si uvědomí jakou hodnotu vlastně má. Každý den jsem přemýšlela co napsat a zítra už bych asi nevěděla. Je dobré si připomenout jedinečnosti. Je to taková sebepochvala. Vlastně jsem se sama potěšila.


· Moc děkuji za tuto výzvu, opravdu jsi mě přinutila přemýšlet a jít do hloubky sebe sama. 

A i když o „dárek“ pro vylosované šlo úplně nejmíň, protože ten si dala každá sama sobě, tak těchto 7 jedinečných bytostí se na ně může v příštím týdnů těšit. Laďka, Alka, Ivanka, Jana, Dáška i Ilča můžou užít malou pozornost z kolekce Objev svou jedinečnost a Evce se koukneme na talenty a dary, které dostala už od „pánaboha“ geneticky.


Pro inspiraci z těch více než 300 komentářů na FB, v messengeru, emailu či sms vybírám pár šťavnatých unikátnostek, které mohou obohatit každou z nás.


Holky, DĚKUJI, že jste všechny vytvářely ten prostor inspirace, růstu, propojenosti, odvahy i vzájemné synergie a podpory. Tetelím se radostí nad tím, kolik jedinečnosti se dokázalo sejít a propojit byť ve virtuálním prostoru.

 

· Nečiním lidem to co nechci aby činili oni mně. Moji jedinečnost vidím v tom, že dokážu odpustit, když už se tak stane. Věřím, že moje okolí to tak vnímá a mohu jim tak jít příkladem. Co jsem se však naučila až věkem je, že já nejsem smutná a nejsem oběť. Neberu si to osobně a nestavím se do role oběti. Mějte krásný a jedinečný tento den.


· Já jsem si uvědomila, že již nepotřebuji nikoho “zachraňovat“, dát prostor druhým se s problémem poprat sámi, být empatická, na blízku, ale nechat druhou stranu, ať si o pomoc řekne sám pokud ji potřebuje, nebo chce. A pochopila jsem jak osvobozujicí je nesoudit, každý věci děla, tak jak sám umí, zná, nebo prostě jen může.... Pro mě mega, protože já byla fakt ten pes záchranář vždy nastartovaná vše řešit za druhé a radit co a jak se má dělat.....Možná to vypadá necitlivě, ale vnímám, že je to pro mě přínos a i pro ostatní, mít možnost volby


· Moje jedinečnost je v lásce k životu , v lásce k sobě a svému nejbližšímu okolí. Jedinečnost v uvědomění své kreativity, tvoření více směrů ( dříve jsem to brala. že tak, že neumím nic pořádně, dnes jsem vděčná za to, co všechno jde v radosti tvořit. ) Jedinečnost nebát se jít s kůží na trh. Naslouchat a nezoufat si z nedokonalosti ani " nepřízně osudu "ale neustále inspirovat sebe i ostatní k tvořivosti i radosti z maličkostí


· I v těch nejhorších chvílích hledat ten proud, který mne vynese nad hladinu se nadechnout.


· Uznávám svou jedinečnou energii, důvěřují sobě a svému tělu a nepotřebuji potvrzení ostatních.


· Mám v sobě obrovskou sílu, kterou dokážu infikovat všechny ve svém energetickém poli. Jsem inspirací pro mnohé (nejen) ženy...občas zapomínám, jakou hodnotu to vlastně má


· Uznávám se za to, že jsem svůj život nevzdala, děkuji sama sobě, že přes nejrůznější pády, propady, kopance, jdu dál a že i když přijdou mraky, mám sílu a ochotu se tomu postavit čelem a požádat třeba i o pomoc, jít na terapii nebo kurz a posunout se dál. Jsem za to opravdu vděčná.


· Nikdy predtim jsem si nemyslela, ze jsem jedinecna. Letos mi bude 50let a kdyz se ohlednu za sebe a vidim 4 bajecne deti, obce, do kterych jsem ziskala pres 118mil. Kč, zalozila materske centrum, pomohla zadatelum s dotacemi a nyni spoluzalozila hnuti Ženy, tak vim, ze jsem jedinecna! Chci pomahat ostatnim, aby meli lepsi zivot. Tim, ze je ostatnim dobre, pomahaji i oni mne.


· Před nedávnou dobou jsem si uvědomila, že můj velký dar (a řekněme jedinečnost :-)) je schopnost zůstat v klidu, s nadhledem a důvěrou, že se děje to nejlepší ve vyhrocených situacích (např. syn spadl v březnu s jízdním kolem do bazénu, dcera přestala zničehonic ovládat ruku a začala koktat, taťka se na mě rozčílil a sprostě mi nadal - což je naprosto neobvyklé.., zachovala jsem klid, rozvahu a reagovala jsem s laskavostí, bez paniky ). Cením si na sobě tuto vlastnost.


· Jsem vizionářka. Umím spojovat zdánlivě nespojitelné a tím vytvářet originální služby. Umím nadchnout druhé svou energií a zápalem pro věc


· Svoji jedinečnost vidím v tom, že dokážu vnímat energii ve svých dlaních a používat ji při terapiích. Dávat vyvoleným Barsy a radovat se s nimi a sdílet vše, co nového se v jejich životech děje.


· Šamankou se žena stává po padesátce. Umí stmelovat rodinu. Je rádkyní pro všechny mladší ženy v rodě. Umí léčit bolavá místa na duši i na těle. Je laskavá, pečující a má velké srdce. Její dobrá energie je všude, kde se pohybuje. Umí odstranit bloky a strachy. Promlouvá s domem. Je spojená s přírodou, zvířaty, dobrými duchy, anděly, bohem i vesmírem. Je tu proto, aby předávala to dobré a pomáhala potřebným. Jsem jedinečná šamanka.


· Jsem víc a víc schopná nepáchat dobro-nepomáhat tomu, kdo o to nestojí nebo bych ho tím připravila o jeho vlastní sílu. I když to bolí mě i jeho. I když se jedná o vlastní děti. Tohle bylo těžký, ale důležitý se naučit.


· Já miluji vnímat v tomto uspěchaném bytí stav přítomnosti TEĎ A TADY...Zakoukám se do sebe a miluji se ještě více..děkuji, za tyto prožitky.


· Moje jedinecnost je ochota vybirat si zmenu, nekdy si pripadam jako kralovna sachove partie Premistuju se po sachovnici nevyzpytatelne a obratne podle toho, co pro me vytvori vic


· Jsem jedinečná ve svém projevu. Nebojím se být autentická, někdy i nespisovná...prostě ukazuju svou nedokonalost přesto, že se to nemusí líbit všem. To ani není účel. Nebojím se říct svůj názor, i když vím, že s tím někdo nebude souhlasit. Nejhorší je totiž klamat sám sebe. Hustá zkouška je to např. s rodiči.


· V čem jsem jedinečná? Dnes si umím odpovědět. V šedesáti jsem se pustila do nové etapy svého života. Jsem zaměstnaná a dnes jsem složila zkoušku ČAP. Myslím, že je to pro hodně lidiček inspirativni. A já, jsem na sebe hrdá .


· V posledních týdnech se mi z několika osobních zkušeností poskládalo poznání, že někdy nejvíc pomůžu tím, že nepomůžu. Pro mě ještě donedávna naprosto neuchopitelná věc - když někdo potřebuje pomoc, tak mu přece musím pomoct, no ne? Jenže postupem času začínám chápat, že tím, že pomůžu, nedovolím tomu druhému, aby si prožil svoje trápení, svoji bolest a tedy, aby se naučil to, co se má naučit. A tak mu svojí pomocí vlastně ublížím. A to je pro mě hodně výživná lekce - nezasahovat, nevstupovat do děje, neovlivňovat situaci podlé mé představy.


· Svou jedinečnost začínám vidět ve svém doteku. Když jsem začínala před 3 roky s masážemi,tak jsem je dělala tvrdě a myslela si,že je to tak dobře, protože jsem to tak dělala se vším. Až postupně mě jak těla lidské, tak zvířecí dávaly vědět, kde zmáčknout víc, kde jen jemně a kde stačí nechat proudit energii.


· Jsem jedinečná, protože jsem se naučila hledat vinu za nespokojenost s druhými v sobě, ne na druhých. Je to mnohem těžší, ale posouvá mě to dál a dál na cestě sebepoznání. Jsou to jen má zrcadla.


· Uznávám se za to, že jsem ochotna do sebe investovat čas i penizky, do zdravého jídla, terapie, masáže, že se snažím naslouchat svému tělu, a přes to , že mi to nejde na 100% , pořád to zkouším.


· Moje telo je jedinecne, dava mi vedomi, co pro me a pro nej vytvori vic. Proste najednou vim, ze to musim udelat, jdu do toho a vzdycky se pak deji zazraky.


· Nemám potřebu mít na všechno nějaký konkrétní názor, že nepotřebuji být součástí debat a diskuzí o malichernostech ale ani o "světoborných" tématech, že jen tak poslouchám a říkám si "to je zajímavé, ten to vidí takhle, a tento to vidí takto", a ani nekomentuji, jen tak nějak vnímám .... A musím říct, že se mi dost ulevilo .


· Nebojím se ukazovat své nedostatky veřejně...to si myslím, dost lidí neumí.


· ... Jsem jedinečná a velmi vděčná. U svých každodenních návyků uvědomuji si ,, JAK SE TEĎ MÁM" Měním sebe a tím měním i vše kolem. Přijetí znamená nepodmíněnou lásku. Přijímám každého přesně takového, jaký je. Ráda se spojují s ostatními lidmi a sdílím s nimi nadšení, radosti a inspirace


· Jsem ráda pečující. Ne ve smyslu třeba zdravotní sestřičky v nemocnici, ale opečováváním a vyvtvářením prostoru lidičkám, kteří jsou mi jakýmkoliv způsobem blízcí.


· Umím ženy jemně vést, dát zpětnou vazbu a povzbudit, snoubí se u mne citlivá jemnost s vnitřní pevností.


· Dnes svoji jedinečnost cítím ve své pozitivní energii a úsměvu, který rozdávám ... Vnímám klidnou mysl a klidný vlídný hlas, který osloví každého s láskou, a přijímá lidi, takové, jací jsou.


· Pochopila jsem, že JSEM JEDINEČNÁ, moje tělo je jedinečné, moje duše je jedinečná, moje povaha je jedinečná. A už si umím svojí jedinečnosti vážit a respektovat ji. Pečlivě si hlídám, co svému tělu podám za jídlo, co spolknu, a stejně tak pečlivě si hlídám, co čtu, vidím, vnímám, poslouchám a co "spolkne" moje mysl. Už umím dát přednost sama sobě před povinností a pocitem, že "musím".91 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page